20 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan İngilizce Yeterlilik Sınavı'nda (İYS) akademik uyarlama talebi bulunan öğrencilerin, Engelsiz ODTÜ Birimi'ne (EOB) resmi başvuruda bulunması gerekmektedir.

Akademik uyarlama talebi bulunan öğrencilerimizin en geç 12 Aralık 2022 Pazartesi günü saat 17.00'a kadar engelsiz@metu.edu.tr adresine akademik uyarlama talep ettiklerini bildiren bir çevrimiçi dilekçe göndererek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. EOB'ye kayıtlı olmayan öğrencilerin, dilekçeleriyle birlikte engel durumlarını belirten güncel bir sağlık raporunu* da iletmeleri gerekmektedir.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

*Geçtiğimiz aylarda resmi gazetede yayınlanan "Engelli Bireylere Yönelik Sınav Uygulamalarında ve Engelli Kontenjanında Aranacak Sağlık Şartlarına Dair Yönetmelik"e göre sınavlarda okuyucu/işaretleyici/yazıcı desteği, ek süre, büyük puntolu sınav kitapçığı, ayrı salonda sınava girme gibi sınav uyarlamalarına ihtiyaç duyan öğrencilerin 2022-2023 Akademik Yılı'ndan itibaren Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş hastanelerden aldıkları Erişkinler için Engellilik Sağlık Kurulu Raporunu (ESKR) Üniversitemizdeki ilgili birimlere sunmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı duyuruya web sitemizin duyurular kısmından ulaşabilirsiniz. 


Son Güncelleme:
01/12/2022 - 14:21